ЕДИН МОЙ СКРОМЕН ОПИТ ДА СЪХРАНЯ НЯКОИ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ,НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩИЦА ОТ ЖИВОТА И ОПИТА НА ПРИЯТЕЛИ,МАЛКО ДУХОВНА ХРАНА-НЕЩО КАТО МИШ-МАШ...ДАНО ХАРЕСА НА ЧИТАТЕЛИТЕ!
Популярни публикации
-
Продукти- 500 мл сметана- разбита, 1 кут.подсладено кондензирано мляко,1 кут.Филаделфия-200 гр,ванилия, 1 каф.чаша сладко от вишни- Приготв...
-
КУЛИНАРНО ХОБИ: КАРТОФКИТЕ НА ДЖЕЙМИ ОЛИВЪР
-
Време на подготовка-20 мин Време на печене-50 мин Продукти:500 гр.кайма,4 яица,1гл.лук на дребно нарязана,2 скл.чесън на дребно, 8 филийки...
четвъртък, 14 ноември 2013 г.
П О Н И Ч К И- като в детството ни- по рецепта на К.Караатанасова
За 40 бр понички - 4 лъж.масло на стайна температура, 4 яйца- и те на стайна температура, 4 ваникийки- като 2 от тях са за поръсване с 200 гр. пудра, 2 щипки сол,1 чаена чаша прясно мляко,4 суп.лъж захар,1 кубче мая и 5 чаени чаши брашно, и 30 гр. картофено пюре на прах.Замесваме тестото, след бухването точим на 0.5 см, дебела кора, режем кръгчета с чаша, плънка ако искаме можем да сложим в средата, ако н е- оставяме така, и пържим в горещо олио.Ръсим с пудрата захар, смесена с 2-те ванилийки.
На втората снимка съм ги направила печени-по здравословно е!Без крем,а само с течен шоколад и захарни пръчици украсени!Може след печенето да се потопят в малко разтопено краве масло и да се потопят в кристална захар,за тези,които искат да избегнат шоколада.Аз гии направих с шоколад заради внучето.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)

Няма коментари:
Публикуване на коментар