ПРОДУКТИ - за еклерите-125 мл вода,125 мл.прясно мляко,100 гр.краве масло,щипка сол, 3 с.л.зажар,150 гр брашно, 3 яйца, ванилия за крема(ако желаете да бъдат с крем)- 1 л.прясно мляко,1 чаша зажар,2 яйца,5 с.л.нишесте,50 гр.краве масло,ванилия ПРИГОТВЯНЕ- В тенджерка наливаме млякото,водата, ванилията,маслото,солта и захарта да заврат.Изсипваме бързо брашното вътре,смъкваме от котлона и бъркаме до получаване на тестото. След като изстине малко(5-6 мин) поставяме в купата на миксера и разбиваме тестото като прибавяме едно по едно яйцата до получаване на хомогенна смес. Застиламе тавичката с дом.хартия,гребваме с лъжица (или със шприц) ако ви харесва повече,поставяме на разстояние и печем при 230 гр. около 15 мин,до зачервяване. КРЕМ- Завираме млякото и кравето масло и прибавяме 2-та жълтъка разбити със захарта , нишестето и малко от студеното мляко и правим крема.Отделно разбиваме 2-та белтъка на сняг и ги добавяме към крема.Пълним еклерите и заливаме с шоколадова глазура или ръсим пудра захар по желание!!
ЕДИН МОЙ СКРОМЕН ОПИТ ДА СЪХРАНЯ НЯКОИ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ,НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩИЦА ОТ ЖИВОТА И ОПИТА НА ПРИЯТЕЛИ,МАЛКО ДУХОВНА ХРАНА-НЕЩО КАТО МИШ-МАШ...ДАНО ХАРЕСА НА ЧИТАТЕЛИТЕ!
Популярни публикации
-
Продукти- 500 мл сметана- разбита, 1 кут.подсладено кондензирано мляко,1 кут.Филаделфия-200 гр,ванилия, 1 каф.чаша сладко от вишни- Приготв...
-
КУЛИНАРНО ХОБИ: КАРТОФКИТЕ НА ДЖЕЙМИ ОЛИВЪР
-
Време на подготовка-20 мин Време на печене-50 мин Продукти:500 гр.кайма,4 яица,1гл.лук на дребно нарязана,2 скл.чесън на дребно, 8 филийки...
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар