4 жълтъка
250 мл.прясно мляко
150 гр. захар
200 мл. сладкарска сметана
2-3 с.л. пудра захар
1 есенция ром
за гарниране: течен шоколад, домашно сладко или ядки( по ваш вкус) Разбивате жълтъците на ръка.
Захарта (150 гр.) слагате в прясното мляко и към тях прибавяте жълтъците.
Слагате на котлона сместа заедно с есенцията ром и бъркате до като се сгъсти крема.
Когато се сгъсти го махнете от огъна и го оставете да се охлади.Разбивате сладкарската сметана заедно с пудрата захар с помощта на миксер .
Внимателно изсипвате сметана към вече изстиналия крем и разбърквате внимателно.
Трябва да получите подобен крем.Получилия крем прехвърляте в кутия и прибирате във фризера за около 3 часа.Моя го поставих във форма от кекс,като отдолу обвих с прозрачното фолио,което след готовност на сладоледа помага за изваждане от формата.Пробавила съм и пъпеш и сладко от череши.
ЕДИН МОЙ СКРОМЕН ОПИТ ДА СЪХРАНЯ НЯКОИ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ,НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩИЦА ОТ ЖИВОТА И ОПИТА НА ПРИЯТЕЛИ,МАЛКО ДУХОВНА ХРАНА-НЕЩО КАТО МИШ-МАШ...ДАНО ХАРЕСА НА ЧИТАТЕЛИТЕ!
Популярни публикации
-
Продукти- 500 мл сметана- разбита, 1 кут.подсладено кондензирано мляко,1 кут.Филаделфия-200 гр,ванилия, 1 каф.чаша сладко от вишни- Приготв...
-
КУЛИНАРНО ХОБИ: КАРТОФКИТЕ НА ДЖЕЙМИ ОЛИВЪР
-
Време на подготовка-20 мин Време на печене-50 мин Продукти:500 гр.кайма,4 яица,1гл.лук на дребно нарязана,2 скл.чесън на дребно, 8 филийки...
Няма коментари:
Публикуване на коментар