- 1 ч. л. (равна) сода
250 мл кисело мляко
150 мл прясно мляко
100 мл вода
2 с. л. олио
1 ч. л. сол
1 ч. л. захар
около 800 - 830 г брашно (за средно меко тесто)
200-250 г сирене
10 - 12 с. л. размекната мас или краве масло (по - вкусни стават с мас)
От изброените продукти замесваме средно меко тесто и оставаме да си почине 30 минути.Разделяме тестото на 15 топки.Всяка топка разточваме с точилката върху набрашнения плот на тънък лист.Намазваме получената питка с масло и наръсваме със сирене. Завиваме на руло и усукваме.
Двата края завиваме на охлюв като "S"- на снимката съм показала как се завиват.Получават се две охлювчета.
Намазваме с масло едното охлювче и го захлюпваме с другото охлювче едно върху друго. Полученият един охлюв разточваме с точилката на тънко.
Печем от двете страни в намазан съвсем леко с мазнина незалепващ тиган или на скара.Аз ги пека в тиган-скара и правя 1/2 доза,от която излизат 7 пърленки.
ЕДИН МОЙ СКРОМЕН ОПИТ ДА СЪХРАНЯ НЯКОИ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ,НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩИЦА ОТ ЖИВОТА И ОПИТА НА ПРИЯТЕЛИ,МАЛКО ДУХОВНА ХРАНА-НЕЩО КАТО МИШ-МАШ...ДАНО ХАРЕСА НА ЧИТАТЕЛИТЕ!
Популярни публикации
-
Продукти- 500 мл сметана- разбита, 1 кут.подсладено кондензирано мляко,1 кут.Филаделфия-200 гр,ванилия, 1 каф.чаша сладко от вишни- Приготв...
-
КУЛИНАРНО ХОБИ: КАРТОФКИТЕ НА ДЖЕЙМИ ОЛИВЪР
-
Време на подготовка-20 мин Време на печене-50 мин Продукти:500 гр.кайма,4 яица,1гл.лук на дребно нарязана,2 скл.чесън на дребно, 8 филийки...
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар