ЕДИН МОЙ СКРОМЕН ОПИТ ДА СЪХРАНЯ НЯКОИ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ,НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩИЦА ОТ ЖИВОТА И ОПИТА НА ПРИЯТЕЛИ,МАЛКО ДУХОВНА ХРАНА-НЕЩО КАТО МИШ-МАШ...ДАНО ХАРЕСА НА ЧИТАТЕЛИТЕ!
Популярни публикации
-
Продукти- 500 мл сметана- разбита, 1 кут.подсладено кондензирано мляко,1 кут.Филаделфия-200 гр,ванилия, 1 каф.чаша сладко от вишни- Приготв...
-
КУЛИНАРНО ХОБИ: КАРТОФКИТЕ НА ДЖЕЙМИ ОЛИВЪР
-
Време на подготовка-20 мин Време на печене-50 мин Продукти:500 гр.кайма,4 яица,1гл.лук на дребно нарязана,2 скл.чесън на дребно, 8 филийки...
вторник, 29 октомври 2013 г.
ФРЕНСКИ СЕЛСКИ ХЛЯБ- от блога "САМО ЗА ГЛАДНИ"
Продукти: 10 гр мая, 1 ч л захар, 10 гр сол ( на мен ми се видя много и сложих 6гр), 400 мл вода , 500 гр брашно, 1 таблетка витамин С.Размийте маята във водата, добавете захарта солта и накрая брашното. Омесете и оставете да втаса за 1 час. След това прегънете тестото няколко пъти и отново оставете да втаса, аз оставям в хладилник до сутринта. На сутринта изваждам тестото върху набрашнена повърхност разтеглям тестото и прегъвам няколко пъти. Отново оставям да се навдигне. След това , оформям на хубаво топче и слагам в тенджера с олио и брашно, захлупвам и слагам в студена фурна . Пускам на 250 градуса и пека 50 до 60 мин. От мен Росси мога да добавя, че е разкошен, имам чувството че съм си на село при баба и дядо и ям техния вкусен и незабравим хляб!!!
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар