ЕДИН МОЙ СКРОМЕН ОПИТ ДА СЪХРАНЯ НЯКОИ ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ,НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩИЦА ОТ ЖИВОТА И ОПИТА НА ПРИЯТЕЛИ,МАЛКО ДУХОВНА ХРАНА-НЕЩО КАТО МИШ-МАШ...ДАНО ХАРЕСА НА ЧИТАТЕЛИТЕ!
Популярни публикации
-
Продукти- 500 мл сметана- разбита, 1 кут.подсладено кондензирано мляко,1 кут.Филаделфия-200 гр,ванилия, 1 каф.чаша сладко от вишни- Приготв...
-
КУЛИНАРНО ХОБИ: КАРТОФКИТЕ НА ДЖЕЙМИ ОЛИВЪР
-
Време на подготовка-20 мин Време на печене-50 мин Продукти:500 гр.кайма,4 яица,1гл.лук на дребно нарязана,2 скл.чесън на дребно, 8 филийки...
сряда, 30 октомври 2013 г.
Хляб без глутен и без месене-за диабетици-техника на приготвяне на о-в Крит
Рецептата- В съд слагаме 900 мл топличка вода и 16 гр.суха мая, 2 ч.лъж. сол, 2 суп.лъж олио,500 гр.брашно без глутен, и след като се смеси и разбърка и се надигне от маята, добавяме още 500 гр. брашно и смесваме.В една тавичка поставяме малко брашно и изсипваме готовата смес-и чакаме да се удвои обема си.Приготвяме си тенджерата, в която ще се пече,изрязваме дом.хартия за постилане(по желание е това разбира се), поставяме тенжерата във фурната при 250 градуса да се загрее, а ние междувременно посипваме в готовата вече смес различни семки,объркваме ги в тестото с помощта на шпатула и изсипваме в горещата вече тенджера, ръсим отгоре с малко олио и печем при 180-200 градуса като тенджерата е захлюпена с капака и!!След около 50-60 мин хлябът е готов!------------Прилагам клипче, където се вижда стъпка по стъпка начина на приготвяне----http://youtu.be/vP1RUTLyoNI
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар